עצמאי!
    האם אתה ערוך לדוח השנתי?
    לחץ כאן וקבל סיוע מקצועי!
דף הבית >> מידע עסקי >> תפקידו של יועץ המס
 
למה אני צריך יועץ מס?
 
לא פעם אני נתקלת בשאלות שכאלה-"מה אני צריך מייצג בכלל?"
                                                 "למה לי לשלם הרבה כסף סתם?"
                                                 "מה הוא כבר עושה?"
 
ובכן מה זה בעצם יועץ מס?
 
יועץ מס הוא אדם העוסק בדיני מיסים ולו הזכות לייצג נישומים מול מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי.
 
ליועץ המס תפקידים רבים-הוא עוסק ביעוץ פרטני לפני פתיחת תיקים של עצמאים, פתיחת תיקים ברשויות, משכורות, ניהול חשבונאי שוטף, דיווחים שוטפים ,דוחות אישיים בסוף שנה והצהרות הון,
ייעוץ בנושאי השקעות, פנסיה, תזרים מזומנים ועוד.
 
ההבדל העיקרי בין יועץ מס לרואה חשבון נמצא בנושא הטיפול בחברות-יועץ מס יכול לטפל בכל הנושאים הקשורים לחברות אך אינו יכול לבצע ביקורת ולחתום על מאזנים של חברות. פעולה זו יכולה להיעשות אך ורק על ידי רואי חשבון (שיכול לבצע את כל הפעולות האמורות לעיל בדיוק כמו יועץ מס).
 
מכאן שאם אתם פותחים עסק שאינו חברה (עוסק פטור או מורשה), יועץ מס בהחלט יכול בהחלט לסייע לכם רבות , מה עוד שין ששכר הטרחה של יועץ מס נמוך מאוד מזה שגובה רואה חשבון.
 
כמי שעוסקת במקצוע מזה שנים רבות העיצה אותה אני יכולה לתת לעסקים בתחילת דרכם היא לא לנסות ולנהל בכוחות עצמכם את ענייני המס.
 
ליועץ המס יש בדרך כלל נסיון רב שלא יסולא בפז בהתנהלות מול הרשויות ומהלכים שונים שייעשו על ידי יועץ מס יתקבלו בצורה אחרת מאשר מהלכים אותם תבצעו בעצמכם.
 
רוב יועצי המס חברים בלשכת יועצי המס ומעודכנים בכל שינויי החקיקה והתיקונים בחוק הקורים חדשות לבקרים. רובם מקושרים למערכות המחשב של מס הכנסה וביטוח לאומי ויכולים לבדוק ולבצע פעולות באופן מיידי ישירות לתוך מערכות המחשב של הגופים הללו.
 
יועץ מס מתוקף היותו מעורה בכל היבטי המס יכול לשמש במקרים מסוימים כמעין חשב לעסקים קטנים ולייעץ להם בנושא תזרים מזומנים,השקעות,נושאי פנסיה ועוד.
 
 
 
           
דף הבית  איריס מרום יעוץ לפני פתיחת עסק  פתיחת עסק ברשויות דוחות הצהרת הון החזרי מס הנהלת חשבונות שוטפת דיני עבודה צרו קשר

איריס מרום יועצת מס מוסמכת סתוונית 1,יבנה מיקוד 81513 טלפון-089421402,טלפקס-089420554 מייל-iris@maromtax.com


לייבסיטי - בניית אתרים